Lektor pro bystrou holčičku se zrakovým postižením

Pozice

Lektor pro bystrou holčičku se zrakovým postižením
Mateřská škola | Speciální pedagog

Kontaktní osoba

Hasincová Libuše
l.hasincova@gmail.com

Lokalita

Hlavní město Praha
Soukromá osoba
Bližší informace

Hledáme lektora pro velmi bystrou dvouletou holčičku se zrakovým postižením. Nelinka se narodila v říjnu 2020 jako zdravá holčička. V březnu 2022 byla Nelince diagnostikována oboustranná katarakta, kterou podědila po svém tatínkovi. Při operacích v Motole jí byly po odstranění šedého zákalu implantovány umělé čočky. Nelinka musí vyjma nošení bifokálních brejliček i denně 1,5 hodiny provádět okluzní terapii, přičemž tuto činnost s ní obvykle zastávám já, její maminka. Nelinka je na svůj věk velmi vyspělá a proti běžným dětem jejího věku hodně napřed. Ještě před jejími druhými narozeninami např. skládala puzzle pro tříleté děti, nyní už pro 4-5leté. Ve dvou letech a třech měsících zvládla v Motole ambulantně vyšetření, které se v jejím věku standardně provádí v narkóze. Mluví ráda a v dlouhých souvislých větách, zná nespočet písníček a básniček. Rozumí i mluví bilingvně česky a anglicky, přičemž pro běžnou mluvu používá češtinu, do repertoáru plánujeme brzy zařadit i němčinu. V současnosti jí jsou dva roky a 4 měsíce, umí základní barvy, tvary, čísla do desíti, pozná a pojmenuje snad více zvířat než já a pomalu se budeme učit číst, protože jestli je něco, co ji opravdu baví, jsou to knihy. Nelinka má téměř každý den v týdnu dopoledne kroužky a odpoledne vždy po spánku okluzujeme. Zde přichází má poptávka po lektorovi pro Nelinku a nabídka práce.

Co můžeme nabídnout?
o Finanční odměna odpovídající pražské nabídce a poptávce v oboru, která závisí na Tvé praxi a zkušenostech.
o Možnost se rozvíjet v oboru s velmi hodnou holčičkou, která je nadšená pro každý nápad i aktivitu a touží po vědomostech.
o Seberealizaci v prostředí, kde vítáme nové možnosti a nedáváme si strop na budget na nákup zajímavých, podnětných a stimulačních pomůcek, když nám dávají smysl.
o Seznámení a spolupráci s ranou péčí, která se Nelince věnuje. V případě zájmu i přítomnost při vyšetřeních, které Nelinka jednou za čtvrt roku absolvuje (Centrum zrakových vad, Raná péče, Oční ambulance Motol).

Koho k nám do týmu hledáme?
o Studenta/ku SPgŠ či Speciální pedagogiky. Můžeš být na začátku svých studií a můžeš být na jejich konci. Důležitý je pro nás zápal pro společné aktivity.
o U nás doma má dveře otevřené každá hodná osoba bez ohledu na víru či identifikaci.
o Výhodu má pro nás ten, komu je sympatická respektující výchova (NE nevýchova) a k dětem přistupuje se stejným respektem jako k nám dospělým.
o Pokud by ze Tvé strany byla ochota mluvit na Nelinku v angličtině, byla by to pro nás výhoda. Přičemž Tvá angličtina nemusí být perfektní ani skvělá, stačí na komunikativní úrovni. Na chyby se u nás doma díváme jako na výsledek snahy o učení něčeho nového a nejsou pro nás negativem.

Co bude náplní práce?
Zastat za mě okluzní terapii s Nelinkou na zatím nespecifikovaný počet dní v týdnu, přičemž okluzujeme obvykle v odpoledních hodinách po spánku a začínáme kolem 16:30. Reálná časová dotace je 1,5 hodiny až 2 hodiny denně. Počet dní se bude odvíjet podle Tvých možností a můžeme jej vždy upravovat v závislosti na aktuální situaci a potřebách obou stran. K aktivitám budete moci využívat společně prostorný obývací pokoj, kde máme k dispozici dva dětské stolečky pro společné hraní. Dále pak samostatný pokojíček a při hezkém počasí rozlehlou terasu, případně i hřiště u domu. Bydlíme na Praze 9 u metra/tram Kolbenova. Předpoklad je, že po seznámení a zaučení nebudu při Vašich společných setkáních přítomna, ale budu k dispozici v bytě pro případ potřeby.

Pokud Tě inzerát zaujal, budu ráda, když se podělíš o životopis i/nebo motivační dopis. Pokud s nimi nemáš zkušenosti, neznamená to nevýhodu. Zavolej mi na uvedený telefonní kontakt a domluvíme se společně na dalším postupu.

LIBUŠE
HASINCOVÁ
00420 734 518 835 | l.hasincova@gmail.com